Ethernet Media Converter

  • 1000Mbps SFP Media Converter  ZJ-GS03-PF

    1000 Mbps SFP Media Converter ZJ-GS03-PF

    1000Mbps Ethernet RJ45 till SFP Media Converter konverterar 100BASE-FX fiber till 100Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 1000 Mbps Ethernet RJ45 till SFP Media Converter • Halva ...
  • 100Mbps SFP Media Converter  ZJ-1100SFP

    100 Mbps SFP Media Converter ZJ-1100SFP

    100Mbps Ethernet RJ45 till SFP Media Converter konverterar 100BASE-FX fiber till 100Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 100 Mbps Ethernet RJ45 till SFP Media Converter • Halva eller ...
  • 100Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-3100AB

    100 Mbps enda fibermediekonverterare ZJ-3100AB

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterar 100BASE-FX fiber till 100Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 1 port 10/100 M Media Converter, Single Mode Single Fiber • Halv eller full ...
  • 100Mbps Dual Fiber Media Converter  ZJ-1100S-25

    100 Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-1100S-25

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterar 100BASE-FX fiber till 100Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 1 port 10/100 M Media Converter, Single Mode Dual Fiber • Halv eller full ...
  • 2 Ports Ethernet to Fiber Media Converter ZJ-100102-25

    2 portar Ethernet till Fiber Media Converter ZJ-100102-25

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterar 100BASE-FX fiber till 100Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Specifikation • 10 / 100M 2-porters Ethernet-till-fibermediekonverterare • Halv eller full d ...
  • 1000Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-GS03A/B

    1000 Mbps enda fibermediekonverterare ZJ-GS03A / B

    10/100 / 1000M Fiber Media Converter konverterar 1000BASE-FX fiber till 1000Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 10/100 / 1000M Media Converter, Single Mode Single Fiber • Half o ...
  • 1000Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-GS-03

    1000 Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-GS-03

    10/100 / 1000M Fiber Media Converter konverterar 1000BASE-FX fiber till 1000Base-TX kopparmedia eller vice versa. Ge en enkel och ekonomisk lösning för att uppgradera ett kopparbaserat nätverk till fiberoptik för att utöka signalens räckvidd. Media Converter överföringsavstånd upp till 120 km. Plug-and-play-design, enkel att installera. Den kan användas som fristående eller monteras i 2U 14-medieomvandlarchassi med central strömförsörjning. Funktioner • 10/100 / 1000M Media Converter, Single Mode Dual Fiber • Halva eller ...
  • 2U 16 Slots Rack Mount Chassis

    2U 16-spår Rackmonterat chassi

    2U 16 Chassichassi rymmer en kombination av upp till 16 bitar videomoduler och video- / datamoduler. AC110 / 220V Switch Mode Power Supply (SMPS) -design används för att göra det möjligt att arbeta moduler oberoende utan störningar från en strömavstängning och andra modulers fel i chassit. Hög tillförlitlighet och stabilitet för varje modul uppnås. Funktioner • 2U 16-spårchassi för mediekonverterare • Genom att anta dubbel strömförsörjning skulle det öka tillförlitligheten hos ...
  • 2U 14 Slots Rack Mount Chassis

    2U 14 Spår Rackmonterat chassi

    2U 14-spårchassi rymmer 14 uppsättningar 10 / 100M eller 10/100 / 1000M fristående mediekonverterare. AC110 / 220V Switch Mode Power Supply (SMPS) -design används för att göra det möjligt att arbeta moduler oberoende utan störningar från en strömavstängning och andra modulers fel i chassit. Hög tillförlitlighet och stabilitet för varje modul uppnås. Funktioner • 2U 14-spårchassi för mediekonverterare • Om du använder dubbel strömförsörjning, skulle det öka tillförlitligheten hos racket ...