Satellitoptisk mottagare

  • CATV & Satellite Optical Receiver

    CATV och optisk satellitmottagare

    Funktioner 1.Med optisk detektor med hög känslighet. 2.Det är en utföringsform av högteknologiska i CATV- och L-band-satellitfiberlänkande produkter 3.Det kan tas emot i en optisk fiber med digitala och analoga signaler på 47 ~ 2600 MHz satellit och CATV. 4. enkel installation; Det är bekvämt för användaren att installera. 5. Ingångseffekt från + 0 ~ -13dBm. 6.Den har en god elektromagnetisk störningsförmåga. 7. hög prestanda men lågt pris. Diagramparametrar Optiskt arbete ...
  • CATV & Satellite Optical Receiver Build-in WDM

    CATV och satellitoptisk mottagare inbyggd WDM

    Funktioner 1.Med optisk detektor med hög känslighet. 2.Det är en utföringsform av högteknologiska produkter i CATV- och L-band-satellitfiberlänkande produkter 3.Det kan tas emot i en optisk fiber med 47 ~ 2600MHz satellit- och CATV digitala och analoga signaler. 4. enkel installation; Det är bekvämt för användaren att installera. 5. Ingångseffekt från + 0 ~ -13dBm. 6.Den har en god elektromagnetisk störningsförmåga. 7. hög prestanda men lågt pris. Diagramparametrar Optisk arbetsvåg ...
  • Satellite Optical Receiver ZSR2600M

    Satellitoptisk mottagare ZSR2600M

    Funktioner (1) Använder optisk detektor med hög känslighet som nyckelkomponent, -8dBm mottagningskänslighet (2) Väggmonterat aluminiumhölje. (3) Kompatibel med FTTx PON Tech (4) Bra värmeavledning (5) För HFC-nätverk med flera användare (6) Kompatibel med FTTx PON Tech Teknisk parameter Parameter Objekt Anmärkning Min typ Max Optiska egenskaper Drift Våglängd nm 1200 1600 Respons A / W ≥0.9 Mottagande av optiskt effektområde dB ...
  • ZSR2600MD L band satellite optical receiver build-in WDM

    ZSR2600MD L-band satellit optisk mottagare inbyggd WDM

    Produktsammanfattning ZSR2600MD L-optisk satellitmottagare är den utvalda produkten som vi specialdesignade för FTTH / WDM Fiber till hemnätverkets struktur. Med litet skal, kompakt och rimlig intern kretsstruktur och utmärkta prestandaindikatorer. Det är det första valet för bostadsområden och hemfibernät. Inbyggd CWDM, RFTV-våglängd är 1550 nm. Passera 1310 / 1490nm våglängd. Kan anslutas till EPON, GPON och ONU. Prestandaegenskaper ■ För ...