Enkelt läge fiberoptisk patchkabel

  • ST Single Mode Patch Cord

    ST Patchkabel för enläge

    Denna ST Single Mode Patch Cord är en av MT-seriens kontakter. Hylsorna i serien använder två styrhål med en diameter på hylsans yta och styrstiftet för exakt anslutning. Dessutom kan den bearbetas för att producera olika former av byglar. Kontaktens kompakta design gör att bygeln kan ha ett stort antal kärnor och en liten storlek. Å andra sidan kan denna ST Single Mode Patch Cord användas i stor utsträckning i högdensitetsintegrerade fiberoptiska linjemiljöer ...
  • Single Mode To Multimode Fiber Patch Cord

    Single Mode To Multimode Fiber Patch Cord

    Den här enda-till-multimode-fiberkabeln är speciellt utformad för att göra patchkablar från enheten till den fiberoptiska kabellänken. Detta tjockare skyddande skikt används vanligtvis för anslutningen mellan den optiska sändtagaren och anslutningslådan. Jämfört med vanliga sladdar på marknaden är vårt single-mode till multimode fiber patchkabel utrustad med fördelen av god repeterbarhet, bra interpluggprestanda och god temperaturstabilitet. Å andra sidan verkar det också ...
  • SC to SC Single Mode Patch Cord

    SC till SC enstaka patchkabel

    Denna SC till SC-enklappsladd har två styrhål med en diameter på hylsans ändyta och styrstiftet för exakt anslutning. Det är väldigt enkelt att installera och det finns inget speciellt behov av underhåll. Dessutom kan den bearbetas för att producera olika former av MPO-byglar. Utrustad med avancerad process kan vår SC till SC enstaka patchkabel användas i stor utsträckning i högdensitetsintegrerade fiberoptiska linjemiljöer i ledningsprocessen, vilket säkerställer drift med hög hastighet. O...
  • SC to LC Single Mode Patch Cord

    SC till LC Patch-sladd för enläge

    Denna SC till LC enstaka patchkabel är ansluten till det optiska överföringssystemet, vilket realiserar kommunikationsfunktionen genom optisk koppling, och det finns ingenting i signalens kodningsformat. Jämfört med vanliga sladdar på marknaden har vår SC till LC enstaka patchkabel fördelarna med att tillhandahålla dataöverföring med extremt låg latens och stödja en extremt bred strömförsörjningsspänning. Utrustad med utmärkt effektskydd och automatisk växling, stöder den en ult ...
  • MTRJ to MTRJ Fiber Optic Patch Cord

    MTRJ till MTRJ fiberoptisk patchkabel

    Denna MTRJ till MTRJ patchkabel är utrustad med skyddande struktur, som realiserar funktionen för att förhindra skador i den omgivande miljön på den optiska fibern, såsom vatten, eld, elchock etc. Centret är den ljusöverförande glaskärnan. I en multimodefiber har kärnan en diameter som ungefär motsvarar tjockleken på ett människohår. Single-mode fiberkärnan har en diameter. Utsidan av kärnan är omgiven av ett glaskuvert med ett lägre index på ...
  • LC to LC Single Mode Fiber Patch Cord

    LC till LC Single Mode Fiber Patch Cord

    Denna LC-till-LC-fiberkabel för enläge kan vara en idealisk anläggning för anslutning av den optiska fiberfördelningsramen och den optiska informationsuttaget till omkopplaren, anslutningen mellan omkopplarna, anslutningen mellan omkopplaren och datorn och anslutningen mellan det optiska informationsuttaget och datorn. Utrustad med hög prestanda kan vår LC till LC fiberladdsladd för enkelläge appliceras på ledningssystemet. På grund av rätt storlek och låg vikt, ...
  • LC Single Mode Fiber Optic Patch Cord

    LC Fiber Optic Patch-sladd i enläge

    Denna LC Single Mode Patch Cord är särskilt lämplig för miljöer med hög densitet. Jämfört med vanlig sladd på marknaden är denna sladd utrustad med ultraliten kontakt, vilket sparar mer utrymme jämfört med den vanliga kabelbygeln utan att påverka dragningen. Och miniatyranslutningens bakmantel är kortare än den konventionella LC-kontaktens bakmantel, vilket sparar mer utrymme för skåphantering. På grund av den höga prestandan har vår LC Single Mode Patch Cord en kortare ...
  • FC Single Mode Patch Cord

    FC Patchkabel för enläge

    · Uppfyller EIA / TIA 604-2 med keramisk hylsa för höghastighetsnätverk. · Kabeltryck hjälper till att klargöra och känna igen olika kablar. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL och RL. · Böjkänslig fiberkabel visar en fantastisk prestanda för motståndskraft. · K = K kartongpaket ger maximalt skydd på dina artiklar. Specifikation Connector FC till FC Jacka OD 1.6 / 1.8 / 2.0 / 3.0mm Fiber Mode 9 / 125μm Jacka Färg Gul Polering APC till APC Jacka Material PVC (OFNR), OFN ...